قیمت طلا و آهن
قیمت ارز
قیمت خودرو
شاخص بورس اوراق بهادار
وب لوکس
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
تاریخ انتشار: جولای 24th, 2016 | 11:13 ق.ظ| كد خبر: 4077
گارد ریاست‌جمهوری ترکیه منحل می‌شود
گارد ریاست‌جمهوری ترکیه منحل می‌شود نخست‌وزیر ترکیه می‌گوید مشارکت شماری از افسران گارد ریاست‌جمهوری در کودتای ناکام، دولت را به این نتیجه رسانده که این نیرو باید منحل شود.
به گزارش مغان رسا ، «بینالی ایلدیریم» نخست‌وزیر ترکیه روز شنبه از تصمیم دولت این کشور برای انحلال گارد ریاست‌جمهوری و تغییر ساختار نیروهای مسلح خبر داد.
به نوشته پایگاه «دیلی صاباح»، ایلدیریم که با شبکه «ای هابر» صحبت می‌کرد، گفت در پی مشارکت شماری از سران و نیروهای گارد ریاست‌جمهوری در کودتای ناکام ترکیه، تصمیم به انحلال این نیرو گرفته شده است.
به گفته ایلدیریم، خروج پایگاه‌های نظامی از مرکز شهرها از دیگر تصمیماتی است که برای اصلاح ساختار نظامی اتخاذ شده است. به گفته وی، قرار است به زودی مجموعه این اصلاحات به صورت عمومی اعلام شود.
نخست‌وزیر ترکیه آمار افراد بازداشت شده از زمان کودتا را ۱۳۰۰۲ نفر اعلام کرده است. وی گفت از این تعداد ۱۳۲۹ نفر از نیروهای پلیس، ۸۸۳۱ نفر افسر ارتش و ۲۱۰۰ نفر قاضی و دادستان هستند.
بامداد شنبه هفته گذشته گروهی از نظامیان ترکیه‌ای با تصرف ساختمان چند شبکه تلویزیونی، فرودگاه آتاتورک استانبول و چندین ساختمان دولتی، علیه دولت کودتا کردند. تلاش برای کودتا با حضور حامیان حزب حاکم در خیابان، ناکام ماند. از آن زمان دولت ترکیه پاکسازی گسترده‌ای را آغاز کرده و ده‌ها هزار نفر را بازداشت، اخراج یا تعلیق کرده است.
ایلدیریم به رخدادهای شب کودتا هم اشاره کرده و گفت در آن شب تانک‌های کودتاچیان تلاش کرده‌اند تا مسیر خودروی وی را که راهی آنکارا بوده، مسدود کنند.
وی گفت مقامات آمریکایی گفته‌اند که هیچ اطلاعی از تلاش برای کودتا نداشته‌اند و آنکارا هم به حرف واشنگتن اعتماد دارد.
آران نیوز

جدیدترین
پر بازدیدترین
نظرسنجی
 • طراحی سایت را چگونه ارزیابی می کنید

  • خیلی خوب (71%)
  • خوب (24%)
  • ضعیف (3%)
  • متوسط (2%)

  جمع آرا: 505

  Loading ... Loading ...