قیمت طلا و آهن
قیمت ارز
قیمت خودرو
شاخص بورس اوراق بهادار
وب لوکس
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
تاریخ انتشار: جولای 8th, 2017 | 19:14 ب.ظ| كد خبر: 5106
مشاور رئیس مجلس ایران: اقدام نیروهای ارمنی با هدف قرار دادن غیرنظامیان محکوم است
مشاور رئیس مجلس ایران: اقدام نیروهای ارمنی با هدف قرار دادن غیرنظامیان محکوم است حمله توپخانه های ارتش ارمنستان به روستای آلخانلی آذربایجان در مرز با اراضی اشغالی آذربایجان که منجر به جان باختن یک بانوی ۵۰ ساله و نوه ۲ ساله اش شد با محکومیت جهانی مواجه شد.
  به گزارش مغان رسا ، منصور حقیقت پور مشاور رئیس پارلمان ایران در گفتگو با خبرگزاری ترند گفت اقدام نیروهای ارمنی با هدف قرار دادن غیرنظامیان محکوم است. بگفته وی، نباید غیرنظامیان در مناقشات مورد هدف قرار گیرند. «حل معضل قره باغ کوهستانی سخت تر از معضل حلب و موصل نیست. آذربایجان می تواند از همکاری کشورهای همسایه دوست مانند ایران بهره بگیرد. قره باغ و اراضی اشعالی اصولا خاک جمهوری آذربایجان است».
جواد جهانگیرزاده سفیر ایران در آذربایجان نیز با محکوم کردن این حادثه، کشته شدن کودک آذربایجانی را «جنایت» خواند.
وی در گفتگو با خبرنگاران گفت که گروه مینسک باید با جدیت بیشتری در حل مناقشه قره باغ کوهستانی فعالیت کنند. وی گفت که ایران آماده است برای حل این معضل هم به کاری کند.
وزارت خارجه ترکیه نیز در گفتگو با خبرگزاری ترند اقدام نیروهای ارمنستان را «خائنانه» خواند و گفت که این اقدام محکوم و در تضاد با قوانین بین المللی است. «جامعه جهانی باید فشار بر ارمنستان را افزایش دهد».
ناتالی گوله، معاون رئیس کمیته روابط خارجی سنای فرانسه نیز در گفتگو با خبرگزاری ترند گفت که عدم دقت و خواست جهانی است که باعث شده است ارامنه افراد ملکی و غیرنظامی را به زیر آتش بگیرد.
بکفته وی، تا کی یک کشور می تواند اشغال ۲۰ درصد از اراضی خود را تحمل کند؟
دبیر سازمان کشورهای اسلامی نیز در گفتگو با خبرگزاری ترند با محکوم کردن اقدام نیروهای نظامی ارمنستان گفت که تنها راه حل مناقشه، آزاد شدن اراضی آذربایجان از اشغال ارامنه است.
خاطر نشان می شود نیروهای ارمنستان طی روزهای گذشته با شلیک خمپاره و مین به روستای آلخانلی باعث کشته شدن یک کودک ۱۸ ماهه و مادر بزرگ وی شدند.
زهرا قلی اوا کودک ۱۸ ماهه و مادر بزرگ وی صاحبه الله وئردی اوا متولد سال ۱۹۶۶ در این حمله وحشیانه به افراد غیرنظامی کشته شدند و یک زن دیگر نیز به شدت زخمی شده است./ آران نیوز


جدیدترین
پر بازدیدترین
نظرسنجی
 • طراحی سایت را چگونه ارزیابی می کنید

  • خیلی خوب (71%)
  • خوب (24%)
  • ضعیف (3%)
  • متوسط (2%)

  جمع آرا: 505

  Loading ... Loading ...