قیمت طلا و آهن
قیمت ارز
قیمت خودرو
شاخص بورس اوراق بهادار
وب لوکس
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
تاریخ انتشار: سپتامبر 21st, 2016 | 16:24 ب.ظ| كد خبر: 4461
پایان طلسم سپاهان و فولادشهر
سپاهان ۱ – پرسپولیس ۳؛ بازگشت به سبک برانکو و طارمی
سپاهان ۱ – پرسپولیس ۳؛ بازگشت به سبک برانکو و طارمی پرسپولیس بزرگترین دستاورد فصل خود را با شکست طلسم عدم پیروزی در اصفهان و فولادشهر با یک برتری یک طرفه مقابل شاگردان ویسی کسب کرد تا بار دیگر مدعی اول قهرمانی باشد.

به گزارش مغان رسا به نقل از  “ورزش سه”، در روز بازگشت وحید امیری به ترکیب اصلی سرخپوشان، این مهدی طارمی بود که بار دیگر در نقش گلزن اول تیمش ظاهر شد و دو گل دیدنی برای بازگشت سرخپوشان به اوج و جمع مدعیان به ثبت رساند. بهترین گلزن و پاسور فصل گذشته لیگ برتر در این دیدار آتش بازی خود را با سه گلی که به نام پرسپولیس کردند تکمیل کردند تا برانکو خوشحال ترین مرد در فولادشهر لقب گیرد.

 

 

استادیوم فولادشهر       تماشاگر: ۱۲ هزار نفر
داور: بیژن حیدری

 

 

سپاهان

 

 

لی اولیویرا، موسی کولیبالی، شجاع خلیل زاده، آرمین سهرابیان، علی هلیچی، میلاد سرلک، رسول نویدکیا، احسان حاج صفی، مهرداد محمدی (دقیقه ۴۶، فرید بهزاد کریمی)، رضا میرزایی (محرم نویدکیا ۷۷) و پدرو هنریکه(جلال الدین علی محمدی ۶۶)

 

 

پرسپولیس

 

 

علیرضا بیرانوند، جلال حسینی، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه، احمد نورالهی، وحید امیری(علوان زاده ۹۰+۱)، امید عالیشاه (صادق محرمی ۸۱)، مهدی طارمی، علی علیپور(پریمیوف ۸۹)و محسن مسلمان.

 

 

اخطار

 

 

پدرو هنریکه (۳۸) – موسی کولیبالی (۵۷) – رسول نویدکیا (۷۶) – محرم نویدکیا (۸۷) از سپاهان

 

 

 

شرح بازی

 

 
شاگردان برانکو ایوانکوویچ در دقایق اولیه امیدوارکننده ظاهر شدند و با ارائه بازی تهاجمی سابق خود فرصت های خوبی روی دروازه سپاهان ایجاد کردند که در یک صحنه عالیشاه موفق به باز کردن دروازه اولیویرا شد.
بعد از گل دقایق ابتدایی پرسپولیس، سپاهان با توجه به میزبانی در این دیدار  فشار روی دروازه سرخپوشان را افرایش داد و خیلی زود توانست این گل را به شوت دیدنی احسان حاج صفی جواب دهد.
غیبت دو بازیکن تاثیرگذار پرسپولیس به طور واضح در این بازی به چشم آمد و خصوصا کامیابی نیا و غیبت او باعث شد تا بازیکنان حریف به خوبی توپ را در میانه میدان صاحب شوند و از همین راه نیز به گل دست یافتند.
پرسپولیس نیز بارها از دو جناح فرارهای خوبی را توسط ماهینی و عالیشاه و علیپور تدارک دید که در ضربه نهایی دقت کافی را نداشت تا دو تیم ۴۵ دقیقه ابتدایی را با تساوی به کار خود خاتمه دهند.
پرسپولیس در بهترین فرم خود نیمه دوم را آغاز کرد و به واسطه آن توانست سپاهان را به حریفی بی آزار در زمین فولادشهر تبدیل کند و موفق به کسب سه امتیاز ارزشمند شود. سه امتیازی که در آستانه تعطیلات مجدد لیگ برتر می تواند آنها را به شرایط ایده آلی نزدیک کند و مدعی درجه اول قهرمانی در کنار تراکتورسازی لقب گیرند.
با بازگشت وحید امیری این تیم در فاز تهاجمی با حضور او و مهدی طارمی، علی علیپور و عالیشاه روز فوق العاده ای را پشت سر گذاشتند و اینگونه مدافعان باتجربه سپاهان را مجبور به اشتباهات سریالی کردند و امتیاز لازم را برای بازگشت به تهران اندوختند.

 

 

 

شرح گل ها

 

سپاهان ۰ پرسپولیس ۱: (دقیقه ۱۴، امید عالیشاه): فرار علی علیپور در آستانه ورود به محوطه جریمه با خطای خلیل زاده همراه شد تا داور یک ضربه ایستگاهی برای سرخپوشان اعلام کند. این ضربه را محسن مسلمان به صورت کوتاه برای امید عالیشاه در محوطه جریمه فراهم کرد تا شوت این بازیکن به صورت زمینی وارد دروازه سپاهان شود.

 

سپاهان یک پرسپولیس یک: (دقیقه ۲۲، احسان حاج صفی): بازیکن ملی پوش سپاهان با شوتی دیدنی موفق شد علیرضا بیرانوند و پرسپولیس را تسلیم کند و تیمش را به گل تساوی برساند. روی پاس عرضی محمدی پشت محوطه جریمه و عدم حمایت توسط هافبک های پرسپولیس حاج صفی صاحب توپ شد و با شوتی دیدنی طلسم گل نخوردن بیرانوند را نیز شکست.

 

سپاهان ۱ پرسپولیس ۲: (دقیقه ۶۱، مهدی طارمی): دو مهاجم پرسپولیس در حرکت یک و دو و البته روی اشتباه مدافع سپاهان موفق شدند زمینه گل دوم تیمشان را فراهم کنند. پاس در عمق علیپور برای طارمی این بازیکن را با اولیویرا تک به تک کرد تا در زاویه بسته دروازه سپاهان باز شود.

 

سپاهان ۱ پرسپولیس ۳: (دقیقه ۷۴، مهدی طارمی): امید عالیشاه که در سمت چپ هجومی حضور یافته بود با ارسالی دیدنی و با اشتباه سهرابیان توپ خوبی برای طارمی مهیا کرد تا او بار دیگر با دروازه بان سپاهان تک به تک شود و به راحتی گل دوم خود را به ثبت برساند.

 

 

 

اتفاق ویژه:

 
پرسپولیس بعد از سال ها در اصفهان و فولادشهر موفق به پیروزی شد تا یکی از جدی ترین رقبای خود را در زمین خانگی شان شکست دهد. انتقام پرسپولیس و برانکو ایوانکوویچ از عبدالله ویسی که در فصل گذشته قهرمانی را از این تیم گرفته بود نیز به بهترین شکل توسط سرمربی این تیم اجرا شد.

 

 

 

بهترین بازیکن 

 
در روز بد سپاهانی ها، بازیکنان پرسپولیس به بهترین نحو جریان بازی را به سود خود اداره کردند. مهدی طارمی که این روزها فشار زیادی را تحمل می کند بازگشتی فوق العاده داشت و با دو گل دیدنی برتری را به اردوی پرسپولیس آورد تا بار دیگر به جمع مدعیان آقای گلی بازگردد. حسین ماهینی در خط دفاع و امید عالیشاه و وحید امیری نیز سطح بالایی از خود در این بازی به نمایش گذاشتند تا سرخ ها بعد از مدت ها کیفیت قابل قبولی از خود ارائه دهند.

 

 

 

دقایق حساس

 

دقیقه ۵: اولین حمله سپاهان در حالی شکل گرفت که نوراللهی، احسان حاج صفی را پشت محوطه جریمه متوقف کرد اما زردپوشان نتوانستند از این فرصت سود ببرند.
دقیقه ۶: بهترین موقعیت پرسپولیس با حرکت فوق العاده علیپور و پاس عرضی او در محوطه شش قدم شکل گرفت که وحید امیری چند سانتی متر برای ضربه تمام کننده به توپ کم آورد تا دروازه خالی را باز کند.
دقیقه ۱۳: ارسال عرضی ماهینی درون محوطه جریمه در حالی که علیپور می توانست توپ را برای عالیشاه مهیا کند، با شوت این بازیکن همراه شد که توپ به مدافع سپاهان برخورد کرد و برگشت داده شد.
دقیقه ۲۶: فرار رضا میرزایی پشت مدافعان پرسپولیس و پیش روی او به درون محوطه جریمه در آخرین لحظه با تکل دیدنی ماهینی ناکام ماند تا سرخپوشان اندوخته خود را از دست ندهند.
دقیقه ۲۷: یک حرکت تاکتیکی زیبا از سوی سرخپوشان می توانست امیری را به گل دوم پرسپولیس برساند که ضربه این بازیکن با اختلاف کم به بیرون رفت. ارسال مسلمان به درون شش قدم برای علیپور با پاس زیبای او روی نقطه پنالتی برای امیری همراه بود و ضربه شماره ۱۹ پرسپولیس با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه ۲۹: ارسال ضربه ایستگاهی توسط احسان حاج صفی به درون محوطه جریمه با ضربه سر محمدی همراه شد که توپ در آستانه دروازه توسط بیرانوند مهار شد.
دقیقه ۳۶: در پی درگیری سیدجلال حسینی و پدرو هنریکه، بیژن حیدری به مهاجم سپاهان کارت زرد نشان دهد و او را به آرامش دعوت کند.
دقیقه ۴۹: خطا روی محسن مسلمان توسط هنریکه با اعتراض کادرفنی پرسپولیس مبنی بر دریافت کارت زرد برای این بازیکن همراه بود که می توانست او را از زمین اخراج کند که البته بیژن حیدری چنین اعتقادی نداشت.
دقیقه ۵۰: ارسال این ضربه ایستگاهی از سوی مسلمان با ضربه سر ماهینی توپ را روی تور بالای دروازه سپاهان فرود آورد تا این موقعیت نیز از دست برود.
دقیقه ۵۱: شوت راه دور و بی دقت علی علیپور با فاصله زیادی از دروازه سپاهان و اولیویرا به بیرون رفت.
دقیقه ۵۳: در فاصله یک دقیقه دو صحنه مشکوک برای دو تیم شکل گرفت. ابتدا ارسال علیپور با برخورد به دست مدافع سپاهان به زعم بازیکنان سرخپوشان می توانست خطای پنالتی باشد و در برگشت نیز احسان حاج صفی چسبیده به خط محوطه جریمه با تکل انصاری توپ را از دست داد که سپاهانی ها اعتقاد به خطا داشتند.
دقیقه ۵۸: دومین کارت زرد این دیدار نیز به سپاهانی ها با توجه به خطای کولیبالی روی مهدی طارمی توسط حیدری به این مدافع داده شد.
دقیقه ۵۸: ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس را نوراللهی نواخت که توپش با اختلاف کمی به بیرون رفت تا آه از نهاد پرسپولیسی ها بلند شود.
دقیقه ۶۶: امید عالیشاه با پاسی دیدنی طارمی را صاحب فرصت کرد تا او در این بازی دبل کند که ضربه این مهاجم را اولیویرا در آخرین لحظه از کنج دروازه دفع کرد.
دقیقه ۶۹: فرید بهزاد کریمی می توانست در موقعیتی فوق العاده در هجده قدم به گل تساوی تیمش دست یابد که از خودگذشتگی و تکل دیدنی ماهینی ناجی دروازه سرخپوشان شد.
دقیقه ۷۷: پاس در عمق عالیشاه برای طارمی بار دیگر او را با دروازه بان سپاهان تک به تک کرد که این بار اولیویرا زودتر توپ را از آن خود کرد.
دقیقه ۸۱: رسول نویدکیا در برخورد با ماهینی در محوطه جریمه متوقف شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت و به درستی اعلام ادامه بازی کرد.
دقیقه ۸۵: شوت راه دور علی علیپور با اختلاف زیاد به بیرون رفت تا نارضایتی مهدی طارمی برای عدم پاس به او را به همراه داشته باشد.
دقیقه ۸۷: در یک ضد حمله و توپ ربایی صادق محرمی پا به توپ قصد ورود به محوطه جریمه را داشت که توسط نویدکیا متوقف شد و داور به او کارت زرد داد.
دقیقه ۸۸: این ضربه ایستگاهی را برای پرسپولیس مهدی طارمی نواخت که توپ با کمترین اختلاف به بیرون رفت تا گل چهارم سرخپوشان شکل نگیرد.

 

 

حاشیه:

 

* احمد نوراللهی بعد از هفته ها غیبت در ترکیب اصلی در این بازی به عنوان هافبک دفاعی و در غیاب کامیابی نیا به میدان رفته است.
* پیش از آغاز بازی بازیکنان دو تیم به مناسبت هفته دفاع مقدس به مقام شهدا ادای احترام کردند و دسته گل هایی در جایگاه یادبود آنها قرار داده بودند.
* سرمربی پرسپولیس بعد از خوش و بش با عبدالله ویسی به سمت نیمکت این تیم رفت و دسته گلی به حاضرین روی نیمکت سپاهان اهدا کرد. علی علیپور، حسین ماهینی، محسن مسلمان و ربیع خواه دیگر بازیکنانی بودند که به سمت نیمکت سپاهان رفتند.
* شجاع خلیل زاده نیز از جمع بازیکنان سپاهان به سمت نیمکت پرسپولیس رفت  و با کادرفنی و بازیکنان این تیم خوشامد گفت.
* در آغاز بازی بیشتر عکاسان حاضر در فولادشهر پشت دروازه پرسپولیس مستقر شدند و پیش بینی آنها این بود که سپاهان حملات بیشتری روی دروازه بیرانوند خواهند داشت.
* پیش از آغاز بازی یک دقیقه سکوت به احترام درگذشت علی سبک تکین، داور بازنشسته فوتبال کشورمان در استادیوم برقرار شد.
* در حالی که بیش از ۱۰ هزار هوادار سپاهانی روی نیمکت و صندلی های تعبیه شده مستقر شده اند، حدود ۱۵۰۰ هوادار پرسپولیس پشت دروازه جنوبی و روی چمن به تشویق تیم خود پرداختند.
* در این بازی نیز از امید عالیشاه در پست وینگر راست سود برده شده تا دومین تجربه این بازیکن بعد از دربی هشتاد و سوم باشد. وحید امیری نیز بعد از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت به ترکیب پرسپولیس در پست وینگر چپ بازگشته است.
* فرشاد احمدزاده که به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تیمش نیست با لباس شخصی در استادیوم حضور یافت و دقایقی در کنار هم تیمی هایش پیش از بازی در کنار زمین حضور یافت.
* در دقیقه ۴۱ با توجه به چند صحنه مشکوک خطا هواداران سپاهان داور این داور با با لقب پرسپولیسی خطاب کردند.

 


جدیدترین
پر بازدیدترین
نظرسنجی
 • طراحی سایت را چگونه ارزیابی می کنید

  • خیلی خوب (71%)
  • خوب (24%)
  • ضعیف (3%)
  • متوسط (2%)

  جمع آرا: 505

  Loading ... Loading ...