قیمت طلا و آهن
قیمت ارز
قیمت خودرو
شاخص بورس اوراق بهادار
وب لوکس
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
تاریخ انتشار: جولای 27th, 2016 | 16:59 ب.ظ| كد خبر: 4106
حمایت از فعالیت های فنی و حرفه ای، جز برنامه های دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی است
حمایت از فعالیت های فنی و حرفه ای، جز برنامه های دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی است فرماندار شهرستان پارس آباد گفت: حمایت از فعالیت های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی جز برنامه های دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد.

به گزارش مغان رسا به نقل از  آران مغان، به مناسبت هفته کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای، اکبر صمدی فرماندار پارس آبادمغان روز چهارشنبه از مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران پارس آباد واقع در روستای اولتان این شهرستان بازدید کردند.

photo_2016-07-27_17-43-15

فرماندار پارس آباد در این بازدید با تبریک روز مهارت آموزی، نقش آموزش های فنی و حرفه ای را در افزایش کیفیت تولیدات و ارتقا سطح رقابت پذیری محصولات مهم عنوان کرد و گفت: حمایت از فعالیت های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی جز برنامه های دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد.

صمدی افزود: آموزش های فنی و حرفه ای به سبب انعطاف پذیری و نشأت گرفتن از خصیصه های بازار کار و اوضاع اقتصادی کشور و  نیز به دلیل آموزش و ایجاد مهارت های لازم در  افراد برای توانایی در احراز مشاغل، نقش به سزایی در اشتغال  منطقه می تواند ایفا کند.

photo_2016-07-27_17-43-20

وی همچنین، از مطالعات و مکان یابی اولیه این مرکز که موجب عدم استقبال کارآموزان و افزایش هزینه ها شده انتقاد کرد و خواستار بررسی حل این مشکل برای استفاده بهینه و بهره مندی حداکثری از امکانات موجود در این مرکز شد.

در ادامه اسماعیل کیانی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران پارس آباد نیز با بیان اینکه مرکز آموزش فنی و حرفه ای اولتان آماده ارائه آموزش های مهارتی برای جوانان جویای کار شهرستان می باشد، گفت: این مرکز دارای ۱۲ کارگاه آموزشی در حرفه های، برق صنعتی، کامپیوتر، صنعت ساختمان، مکانیک تراکتور و تیلر، جوشکاری، پرورش گلخانه ای، پرورش قارچ، درودگری، مکانیک اتومبی لهای سواری، تنظیم موتور، نقشه کشی ساختمان است.

photo_2016-07-27_17-43-24

وی افزود: این کارگاه ها مجهز به تجهیزات روز می باشد و سالانه در حدود ۱۸۰۰ نفر در این مجموعه آموزش های مهارتی لازم را کسب می کنند.

کیانی با بیان اینکه این آموزش ها هم مهارتهای خاص مورد نیاز صنعت و هم مهارتهای عمومی بازار کار را فراهم می سازد، خاطرنشان کرد: مرکز فنی و حرفه ای اولتان همچنین برای شاغلینی که به دلیل تغییرات تکنولوژی دچار کاهش کارآیی می شوند امکان به روز شدن و تکمیل مهارت را فراهم می کند.


جدیدترین
پر بازدیدترین
نظرسنجی
 • طراحی سایت را چگونه ارزیابی می کنید

  • خیلی خوب (71%)
  • خوب (24%)
  • ضعیف (3%)
  • متوسط (2%)

  جمع آرا: 505

  Loading ... Loading ...