قیمت طلا و آهن
قیمت ارز
قیمت خودرو
شاخص بورس اوراق بهادار
وب لوکس
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
تاریخ انتشار: ژانویه 21st, 2016 | 18:06 ب.ظ| كد خبر: 1656
سردار ذوالفقاری:
جریان متعرض به سفارت عربستان، ۱۰ سال است به اسم امور مذهبی فعال است و مورد حمایت برخی مسئولان بوده است/ گزارش حادثه آماده ارائه به رهبری است
جریان متعرض به سفارت عربستان، ۱۰ سال است به اسم امور مذهبی فعال است و مورد حمایت برخی مسئولان بوده است/ گزارش حادثه آماده ارائه به رهبری است ذوالفقاری، از دستگیری و بازجویی لیدر تعرض به سفارت عربستان خبر داد و گفت: حمله به سفارت عربستان سازماندهی شده بود. این جریان بیش از ۱۰ سال است که در کرج و تهران و با محورهای امور خیریه و مذهبی فعالیت دارند. از مسئولان نیز عده‌ای دانسته و ندانسته از آنها حمایت کرده‌اند.
به گزارش مغان رسا به نقل از پایگاه خبری «تیک»، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور صبح امروز در دومین روز از همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور، با ارائه گزارشی از وضعیت امنیت کشور، تأکید کرد: امنیت کشور در سال‌های اخیر ارتقا یافته است.
عده‌ای در خارج از کشور بنا داشتند که در طول یکی دو سال اخیر هیمنه کشور را بشکنند
وی با اشاره به میانگین رشد حدود ۳۲ درصدی سرقت در طول ۱۰ سال اخیر گفت: این میزان رابطه مستقیمی با شیب تورم داشت؛ اما امروز این میزان به رقمی بین ۳ تا ۳٫۵ درصد رسیده است که نشانه افزایش ضریب امنیت در کشور است.
ذوالفقاری همچنین بر لزوم تأمین امنیت برگزاری تجمع‌های مختلف از سوی وزارت کشور تأکید کرد و افزود: با تدبیر همه استانداران و فرمانداران حدود پنج هزار تجمع صنفی و غیرصنفی در طول سال جاری در کشور برگزار شد که از این میان به جز یکی دو مورد همگی مدیریت شده‌اند.
وی تصریح کرد: ما اشراف اطلاعاتی کافی در داخل و خارج از کشور داریم. در چند مرحله در آن سوی مرزها تصمیمات جدی وجود داشت که در هر شرایطی باید یکسری اتفاقات در داخل انجام شود، اما با قرار گرفتن اطلاعات مربوط به این اتفاقات توسط همکاران اطلاعاتی ماهر در زمانی مناسب از هنگامی که نطفه یک اقدام تروریستی در آن سوی مرزها تشکیل شد خوشبختانه ما در جریان آن قرار گرفتیم و هیچ کدام از آنها تحقق نیافت.
ذوالفقاری اعلام کرد: عده‌ای در خارج از کشور بنا داشتند که در طول یکی دو سال اخیر هیمنه کشور را بشکنند.
وی همچنین با اشاره به دستاوردهای دیگر دولت در حوزه امنیتی گفت: در طول دو سه سال اخیر حتی یک بحران امنیتی نیز نداشته‌ایم.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به ماجرای سفارت عربستان و ورود عده‌ای به ساختمان این سفارت در تهران گفت: در این خصوص رئیس جمهوری مسئولیت بررسی این موضوع را به وزارت کشور سپردند و ما نیز پس از بررسی همه ابعاد و زوایای آن حادثه دو روز قبل گزارشی کامل برای رئیس‌جمهوری ارسال کردیم و هم‌اکنون نیز گزارشی جهت ارائه به مقام معظم رهبری آماده شده است.
بنا بر برخی فعالیت‌ها در گوشه و کنار کشور، شاهد نوعی فرقه‌گرایی هستیم
وی تصریح کرد: وزارت کشور همه آنچه که قبل، حین و بعد از این ماجرا باید انجام می‌شد را بدون هیچ ملاحظه‌ای انجام داده و امروز تمام زوایای این ماجرا برای ما روشن است.
شخص بیرونی که لیدری ماجرای تعرض به سفارت عربستان را برعهده داشت به داخل منتقل شده و تحت بازجویی قرار گرفته است
معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه «بسیاری از فعالیت‌ها در گوشه و کنار کشور انجام می‌شود که اصلا نمی‌دانیم این مسیر به کجا می‌رود و شاهد نوعی از فرقه‌گرایی هستیم»، به ماجرای حمله به سفارت عربستان اشاره و اظهار کرد: در پاسخ به این پرسش که «آیا کسانی که این کار را انجام داده‌اند سازماندهی شده دست به چنین عملی زدند؟»، باید بگوییم که بله این افراد سازماندهی شده برای حمله به سفارت عربستان آمدند. این جریان بیش از ۱۰ سال است که در کرج و تهران و با محورهای امور خیریه و مذهبی فعالیت دارند. از مسئولان نیز عده‌ای دانسته و ندانسته از آنها حمایت کرده‌اند.
ذوالفقاری سؤال دیگری را مطرح کرد با این عنوان که «آیا افرادی تحت عنوان پایگاه‌های بسیج و امثالهم و سازمان‌ها و نهادهای سازمانی این ماجرا را سازماندهی کردند؟». وی در پاسخ به این پرسش نیز اظهارکرد: ماجرای سفارت عربستان نه از سوی سازمان و نهادی خاص و نه از سوی پایگاه‌های بسیج سازماندهی نشده‌اند، بلکه سازماندهی آن از سوی فردی در خارج از کشور صورت گرفت.
ذوالفقاری با تأکید بر اینکه «اهتمام در برخورد با کسانی که لیدر و تعرض‌کننده به سفارت عربستان بودند وجود دارد»، گفت: شخص بیرونی که لیدری این ماجرا را برعهده داشت به داخل منتقل شده و تحت بازجویی قرار گرفته است.
چهار مرحله در حوزه امنیتی تا پایان انتخابات پیش روست
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر لزوم توجه فرمانداران و استانداران و مسئولان اجرایی انتخابات پیش‌رو به فضای رسانه‌های داخلی و خارجی و همچنین فضای مجازی و فراخوان‌ها و کمپین‌های ایجاد شده در این فضا تاکید کرد.
وی تحلیل روند جرائم، اشراف اطلاعاتی، تصمیم‌گیری به موقع و اتخاذ تصمیمات شفاف و قاطع و قابل اجرا در شوراهای تامین و همچنین پیگیری اجرای تصمیمات را از جمله دیگر موضوعاتی دانست که فرمانداران و استانداران کشور باید به آن توجه داشته باشند.
رئیس کمیته امنیتی انتخابات کشور همچنین با بیان اینکه «از این لحظه به بعد چهار مرحله در حوزه امنیتی تا پایان انتخابات پیش روست»، گفت:‌ از امروز تا پایان انتخابات چهار مرحله از جمله وضعیت بررسی صلاحیت‌ها، ایام تبلیغات، روز انتخابات و زمان اعلام نتایج انتخابات پیش روی ما قرار دارد.
وی با تأکید بر اینکه «امروز محور مشترک مورد وفاق همه مسئولان نظام، ترجیح امنیت بر مسائل دیگر است»، اظهار کرد: از فرمانداران و استانداران می‌خواهم که در ایام تبلیغات انتخابات قاطع باشند. چنانچه می‌خواهیم امنیت انتخابات را تأمین کنیم باید در زمان تبلیغات در برابر جرائم انتخاباتی، قاطع باشیم.
ذوالفقاری سخنان خود را با این جملات پایان داد: هیچ کس حق ندارد پیش از اعلام رسمی مراجع مربوطه در مورد نتیجه انتخابات اعلام پیروزی کند. دستورالعمل‌ها و مقررات لازم برای فرایند انتخابات از سوی وزارت کشور صادر شده است، استانداران و فرمانداران، ستادهای امنیتی خود را دقیق‌تر تشکیل دهند تا بتوانیم انتخاباتی امن برگزار کنیم.
جدیدترین
پر بازدیدترین
نظرسنجی
 • طراحی سایت را چگونه ارزیابی می کنید

  • خیلی خوب (71%)
  • خوب (24%)
  • ضعیف (3%)
  • متوسط (2%)

  جمع آرا: 505

  Loading ... Loading ...