قیمت طلا و آهن
قیمت ارز
قیمت خودرو
شاخص بورس اوراق بهادار
وب لوکس
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
تاریخ انتشار: می 20th, 2016 | 15:28 ب.ظ| كد خبر: 3074
ایران قهرمان جام جهانی کشتی فرنگی شد/شاهکار افشین بیابانگرد در فینال
ایران قهرمان جام جهانی کشتی فرنگی شد/شاهکار افشین بیابانگرد در فینال شاگردان محمد بنا موفق شدند با برد ۸ بر صفر مقابل روسیه در فینال جام جهانی کشتی فرنگی ضمن رقم زدن قهرمانی، روس ها را با نتیجه ۸ بر صفر بدرقه کردند.
به گزارش مغان رسا به نقل از  “ورزش سه”، تیم ملی کشتی فرنگی ایران بعد پیروزی مقابل اوکراین، آذربایجان و ترکیه رو در روی روسیه در بازی فینال قرار گرفت  تا طلای جهان را در شیراز و خاک ایران نگه دارد.
محمد بنا سرمربی تیم ملی ترکیب سامان عبدولی، امید نوروزی، افشین بیابانگرد، سعید عبدولی، رامین طاهری، حبیب الله اخلاقی، قاسم رضایی و بشیر باباجان زاده را رو در روی روس ها قرار داد تا این مردان ضامن حضور طلا در ایران باشند. مردان فرنگی کار ایرانی با دوبنده آبی رو در روی روس هایی قرار گرفت که دوبنده قرمز بر تن داشتد.
کری خوانی های سرمربی روسیه دیدار را قبل از شروع بسیار پراسترس و مهیج کرده بود اما کشتی گیران ایرانی بهترین و درجه بودند به طوریکه در تمامی اوزان کشتی گیران روس مقابل شیربچه های ایرانی مغلوب شدند. در همان ۵ کشتی اول قهرمانی ایران مسجل شد اما با این حال کشتی گیران بعدی هم به روس ها رحم نکردند تا ایران قهرمان کشتی فرنگی دنیا شود.۵۹کیلوگرم، سامان عبدولی؛ “سامان با تعصب”
مبارزه دو کشتی گیر با ندای «ایران ایران ایران »و صدای کر کننده تماشاگران آغاز شد. سامان که جانشین سوریانی که در حال ریکاوری است، شده کشتی درگیرانه ای را با سرگیی امیلین شروع کرد اما اخطار اول به خودش داده شد. ولی تماشاگران اجازه ندادند او در خاک امتیاز دهد تا داور سرپا داد تا کشتی صفر بر صفر ادامه پیدا کند و اینبار عبدولی از حریفش امتیاز بگیرد.

 

عبدولی بارانداز را بالا میکشد اما داور سوت توقف کشتی را برای سرپا اعلام میکند .وقت اول با شور و هیجان سالن دستغیب شیراز به پایان می رسد. بنا باز بعد از چند کشتی خودش روی تشک آمده و عبدولی را کوچ میکند. دومین اخطار در سی امین ثانیه وقت دوم و اولین امتیاز برای سامان اعلام شد. یک بر صفر به نفع ایران در کشتی اول مسابقه ادامه دارد.

 

دقیقه چهارم اخطار دوم به عبدولی داده شد و یک بر یک کشتی مساوی شد. در خاک اتفاقی نیفتاد تا کشتی با همین نتیجه تساوی ادامه پیدا کند اما دیدار یک بر یک تساوی دنبال می شود و به دلیل اینکه حریف روس آخرین امتیاز را گرفته است سامان باید نتیجه را به سود خودش تغییر دهد.

 

تلاش های عبدولی که برای امتیاز تقلا می کرد جواب داد. اخطار سوم و امتیاز دوم تا دو بر یک به نفع ایران کشتی در دقیقه آخر ادامه پیدا کند. عبدولی دست خودش را گیر انداخته و با جسارت اولین برد را تقدیم ایران میکند.

 

۶۶کیلوگرم، امید نوروزی؛ سالتو سه هزار نفره
ترانه پیروزی عبدولی در ورزشگاه شروع به خواندن می کند تا امید نوروزی آتشفشان انرژی را به شیراز هدیه دهد. امید نوروزی و زایور کابالویف کشتی دوم در وزن ۶۶کیلو را آغاز کردند.

 

“نوروزی شیرازی” شعار تماشاگران در دیار حافظ برای نوروزی است.

 

داور اولین اخطار را به امید نوروزی داد تا صدای سوت تماشاگران بلند و بلند تر شود. نوروزی قرص و محکم به تشک چسبیده و اجازه اجرای فن به کابولویف نمی دهد. کشتی سرپا اعلام می شود و نوروزی در حمله های پیاپی اولین اخطار را میگیرد تا با اجرای شگردش در خاک یعنی بارانداز دو بر صفر جلو بیفتد. سه دقیقه اول با نتیجه دو بر صفر به نفع نوروزی تمام شد.

 

تایم دوم شروع شد و در همان ابتدای کار کشتی گیر روسی ضربه هایی را به سر نوروزی وارد کرد. بنا به نوروزی دستور حمله داد تا نوروزی اخطار دوم همراه با یک امتیاز را بگیرد و نتیجه را سه بر صفر کند. همه چیز آماده سالتوهای زیبای نوروزی که نماد بازی ها هم هست شد.

 

نوروزی سالتو و هفت بر صفر، تماشاگران با شعار امید یکی دیگه از نوروزی نتیجه هشت بر صفر را میخواهند.

 

۷۱کلیوگرم، افشین بیابانگرد؛ برنده فینال هفتاد و یکی ها
به قول گوینده ورزشگاه و اینک فینال وزن ۷۱ کیلوگرم بین  افشین بیابانگرد و عبوزید مانتسیگو همین حالا آغاز شد. ایران تا اینجا دو بر صفر پیش افتاده و بیابانگرد به دنبال ادامه پیروزی های تیم ملی است.

 

بیابانگرد اولین اخطار را از حریفش گرفت اما در خاک نتوانست امتیازی بگیرد تا کشتی همچنان صفر بر صفر دنبال شود. . کشتی به دلیل مصدومیت دهان افشین متوقف شده است.

 

کشتی گیر روسی از بیابانگرد یک اخطار گرفت و با باراندازی که انجام داد ۲ امتیاز از آن خود کرد تا کشتی  با  نتیجه دو بر صفر به وقت دوم برود. بیابانگرد که در اردوی تیم ملی در شیراز با تمرین کنار نوجوانان شیرازی به اخلاق شهره شد وقت دوم را با نتیجه دو بر صفر عقب افتاد.

 

با فشار زیادی که به حریفش آورد اولین امتیاز را با خارج کردن پای حریفش گرفت. حالا کشتی دو بر یک شده و افشین باز هم از حریفش اخطار گرفت  تا دومین امتیاز را هم بگیرد و کشتی را مساوی کند. امتیاز سوم با خروج پای ورزشکار روسی نصیب ایرانی ها شد.

 

چهل ثانیه تا پایان و افشین که دو بر صفر عقب افتاد اما دلاورانه کشتی گرفت تا سه بر دو جلو افتاد، ۵۴۳۲۱و تمام.

 

۷۵ کیلوگرم، سعید عبدولی؛ برد بدون درد سر
عبدولی کشتی نگرفته پیروز شد، در حالی که نام ابراکای کالاندیا برای این وزن اعلام شده بود این کشتی گیر روی تشک حاضر نشد تا داور دست عبدولی را به عنوان برنده بالا ببرد.

 

۸۰کیلوگرم، رامین طاهری؛ قاصد قهرمانی
رامین طاهری در وزن هشتاد مقابل رمضان اباچیرف قرار گرفته است. ایران حالا چهار بر صفر پیش افتاده و تا پیروزی فاصله چندانی ندارد البته آن هم روی کاغذ وگرنه ایران تا الان فرماندار جام جهانی شیراز شده است.

 

اولین اخطار در دقیقه دوم به طاهری داده شد که داور در خاک دو امتیاز به کشتی گیر روسی داد که با اعتراض مربیان ایران فیلم باز بینی شد اما به دلیل اعتراض نا درست یک امتیاز دیگر هم به جمع کشتی گیر روسی اضافه شد.

 

در حالی که طاهری یک اخطار از حریفش گرفته بود امید نوروزی روی جایگاه ویژه ورزشگاه رفت و در آغوش مسئولین قرار گرفت. رامین دومین اخطار را هم از حریفش گرفت و کشتی را سه بر یک کرد اما ضربه های غیر فنی سر کشتی گیر روسی با جریمه دو امتیازی و تساوی مسابقه همراه شد تا طاهری با روحیه ای که گرفته بود نتیجه را مثل کشتی صبحش مقابل ترکیه جبران کند.

 

حالا ایران پنج بر سه پیش افتاده و قهرمان جام جهانی شیراز شده است. مربی روس به داخل زمین آمده و از داور کارت زرد می‌گیرد و اعتراضش هم جواب نمی دهد و تنها کشتی را شش بر سه می کند.

 

تماشاگران شعار «بریده بریده »سر داده اند.

 

رامین باید برای بار دوم در خاک بنشیند ،چهارمین و آخرین امتیاز به رمضان روس داده شد تا شش بر چهار نتیجه پایانی این مسابقه باشد.  ۵، ۴، ۳، ۲، و یک، ایران قهرمان کشتی فرنگی جهان شد.

 

طاهری بعد از این برد پشتک واروی شادی خودش را تقدیم به تماشاگران پر شور شیرازی کرد.

 

۸۵کیلوگرم، حبیب اخلاقی؛ برد با خون و خونریزی
حبیب الله اخلاق ی با دو مدال برنز قهرمانی جهان و طلای بازی های آسیایی مقابل سوسروکو کودزوکوف قرار گرفت. روس ها حالا دیگر به دنبال باختن آبرومند هستند.

 

اولین و دومین امتیاز با بیرون رفتن پای کشتی گیر روس نصیب اخلاقی شد. اخلاقی با تجربه کشتی را اداره کرد تا وقت اول با نتیجه دو بر صفر به اتمام برسد.

 

ژست بنا در کنار تشک دیدنی است.

 

وقت دوم با تشویق های بی امان تماشاگران آغاز شده است. در حالی که صورت اخلاقی دچار خونریزی شده این کشتی گیر همچنان با غیرت ادامه می دهد. داور از پزشک مسابقه میخواهد صورت اخلاقی را پاک کند. حبیب کشتی ایران در یک کشتی با برنامه  ایران را شش بر صفر جلو انداخت.

 

۹۸ کیلوگرم، قاسم رضایی؛ بی‌رحم‌های ایرانی مقابل روس‌ها
هفتمین کشتی فینال جام جهانی را قاسم رضایی و کانتیمیر ماگاندوف رقم خواهند زد. دلاور مرد ۹۸ کیلو گرم ایران ،قهرمان طلای المپیک که با آمادگی خوبی به شیراز آمده است. کشتی خوش قد و بالا های فینال آغاز شد.

 

اولین اخطار در دقیقه دوم به رضایی داده شد. هرکول کشتی فرنگی ایران چنان در خاک نشست که  هزار تماشاگر ورزشگاه هم نمیتوانستند او را تکان دهند.

 

رضایی نه تنها در خاک امتیاز نداد که در یک دقیقه بعد یک اخطار از حریف روسی اش ماگاندوف گرفت و با یک بار انداز جانانه سه بر صفر پیش افتاد. وقت اول به اتمام رسید اسماعیل نژاد مربی ایران رضایی را خشک کرد و اغاز وقت دوم و تنها سه تایم دیگر تا پایان جام جهانی باقیست.

 

کری تماشاگران شیرازی با روس ها آغاز شد و “لا لا لای لای روسیه ما قهرمانیم توی دنیا” شعار آنها بود.

 

کشتی گیر روسی میرفت که سالتو رو در اختیار بگیرد اما رضایی رو کرد و با خاک حریفش یک امتیاز دیگر گرفت تا کشتی سه بر یک شود اما داور یک امتیاز رضایی را برگرداند تا همان دو بر یک نتیجه پایانی کشتی باشد.

 

۱۳۰کیلوگرم، بشیر باباجان زاده؛
در کشتی آخر در وزن ۱۴۰کیلوگرم بشیر بابا جان زاده مقبال سرگیی سمینوف قرار گرفت. اولین امتیاز وقتی که بشیر در خاک حریف روسی نشست با بدل باباجان زاده و زیبا ترین صحنه کشتی های امروز شروع شد. سه بار انداز پیاپی از سنگین وزن فرنکی ایران شش امتیاز پیاپی به ایران و سالن دستغیب هدیه کرد. وقت اول با همین نتیجه به اتمام رسید.

 

تایم پایانی جام جهانی کشتی فرنگی شیراز با سوت داور آغاز شد. کشتی گیر روسی پای بشیر را به بیرون برد و یک امتیاز گرفت تا باباجان زاده فشارش را بیشتر و بیشتر کند. یک اخطار کم کاری به روی ها داده شد. دو کشتی گیر دیگر تای نفس کشیدن ندارند.

 

با اینکه این کشتی در سنگین وزن انجام شد اما کشتی زیبایی از آب در امد.

 

دومین اخطار در یک دقیقه به پایان بازی به بشیر داده شد تا دومین امتیاز به سمینوف داده شود و حالا بششیر باباجان زاده هفت بر دو مسابقه را برد تا ایران با برد قاطع هشت بر صفر یک شب رویایی را در کنار حافظ و سعدی با حضور شاهچراغ و یک  تاریخ کهن پشت سر بگذارد.

 

 

نتایج انفرادی فینال:

۵۹ کیلوگرم: سامان عبدولی، برنده- سرگئی امیلین (۲- ۱)
۶۶ کیلوگرم: امید نوروزی، برنده- زائور کابالویف (۷- ۲)
۷۱ کیلوگرم: افشین بیابانگرد، برنده- ابوزید مایتسیگوف (۳ – ۲)
۷۵ کیلوگرم: سعید عبدولی، برنده- نماینده ای نداشت
۸۰ کیلوگرم: رامین طاهری، برنده- رمضان آباچاریف (۶- ۴)
۸۵ کیلوگرم: حبیب اله اخلاقی، برنده- سوسروکو کودزوکوف (۳- صفر)
۹۸ کیلوگرم: قاسم رضایی، برنده- کانتمیر ماگمددوف (۳- ۱)
۱۳۰ کیلوگرم: بشیر باباجان زاده، برنده – سرگئی سیمینوف (۷- ۲)

جدیدترین
پر بازدیدترین
نظرسنجی
 • طراحی سایت را چگونه ارزیابی می کنید

  • خیلی خوب (71%)
  • خوب (24%)
  • ضعیف (3%)
  • متوسط (2%)

  جمع آرا: 505

  Loading ... Loading ...