قیمت طلا و آهن
قیمت ارز
قیمت خودرو
شاخص بورس اوراق بهادار
وب لوکس
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
تاریخ انتشار: اکتبر 8th, 2016 | 15:46 ب.ظ| كد خبر: 4570
صادرات برق به جمهوری آذربایجان توسعه می‌یابد/توسعه پست پارس‌آباد به ظرفیت ۳۳۰ کیلوولت
صادرات برق به جمهوری آذربایجان توسعه می‌یابد/توسعه پست پارس‌آباد به ظرفیت ۳۳۰ کیلوولت مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان گفت: با ایجاد زیرساخت‌های جدید در شمال استان اردبیل، صادرات برق به کشور همسایه جمهوری آذربایجان توسعه می‌یابد.

به گزارش مغان رسا ، حسین صبوری عصر امروز در آیین افتتاح طرح‌های صنعت برق در اردبیل که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، اظهار کرد: این پروژه‌ها شامل ۶ پروژه انتقال و توزیع برق است که با سرمایه‌گذاری ۱۴۷ میلیارد تومانی تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: با ایجاد زیرساخت‌های جدید در شمال استان اردبیل، صادرات برق به کشور همسایه جمهوری آذربایجان توسعه می‌یابد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان با بیان اینکه صنعت برق در حال تحول در منطقه آذربایجان است، گفت: از جمله این پروژه‌ها احداث خط تک مداری ۴۰۰ کیلوولت نیروگاه سبلان همچنین پست ۴۰۰ کیلوولت آیدوغموش – میانه به طول ۱۵۵ کیلومتر با سرمایه‌گذاری ۹۵ میلیارد تومان است.

صبوری تقویت تولید نیروگاه سبلان را برای اتصال به شبکه سراسری و صادرات مازاد تولید یادآور شد و افزود: توسعه پست پارس‌آباد به ظرفیت ۳۳۰ کیلوولت با سرمایه‌گذاری ۳۹ میلیارد تومان اجرایی شده که هدف آن افزایش انرژی مبادله با جمهوری آذربایجان تا ۵۰۰ مگاوات است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: همچنین تکمیل شدن مرکز دیس‌پاچینگ فوق توزیع استان اردبیل است که ما امروز شاهد راه‌اندازی آنها هستیم.

صبوری اضافه کرد: این پروژه‌ها با هدف حفظ و ارتقا پایداری شبکه، کنترل و نظارت شبکه فوق توزیع استان به شکل دقیق انجام می‌شود.

وی با یادآوری اینکه ورود و خروج خط نیروگاه سبلان – ایمیشلی و فیبر نوری در پست ۲۳۰ کیلوولت مغان با هزینه‌کرد بیش از یک‌‌هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان انجام شده است، ادامه داد: بهینه‌سازی خط اردبیل – پره‌سر و احداث ۲۰ کیلوولت در پست ۶۳ کیلوولت مرادلو با هزینه یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از پروژه‌های افتتاحی است که ما شاهد بهره‌برداری از این توان و ظرفیت واقعی هستیم.

فارس

جدیدترین
پر بازدیدترین
نظرسنجی
 • طراحی سایت را چگونه ارزیابی می کنید

  • خیلی خوب (71%)
  • خوب (24%)
  • ضعیف (3%)
  • متوسط (2%)

  جمع آرا: 505

  Loading ... Loading ...