قیمت طلا و آهن
قیمت ارز
قیمت خودرو
شاخص بورس اوراق بهادار
وب لوکس
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
باشگاه کیواسپرت افق
تاریخ انتشار: دوشنبه 8 فوریه 2016 | 19:41 ب.ظ| كد خبر: 1750
در جمع خبرنگاران مطرح شد؛
مهم‌ترین خاطره ظریف از مذاکرات هسته‌ای/منافع طرفین در رعایت برجام است
مهم‌ترین خاطره ظریف از مذاکرات هسته‌ای/منافع طرفین در رعایت برجام است وزیر امورخارجه کشورمان گفت: منافع طرفین در رعایت برجام است.

به گزارش مغان رسا؛ “محمدجواد ظریف” صبح روز دوشنبه در حاشیه مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدای هسته‌ای؛ افتخارآفرینان برجام در جمع خبرنگاران درباره میزان پایبندی طرف مقابل به اجرای تعهدات خود در برجام، اظهار کرد: برجام معادله و توافقی مبتنی بر رفع نگرانی‌های تمام طرف‌هاستف به همین دلیل منافع همگان در این است که برجام را رعایت کنند.

وی افزود: با توجه به این‌که برای بدست آمدن توافق هسته‌ای سی ماه مذاکره انجام گرفته است،‌ عقل حکم می‌کند که به طرف‌هایی که همه روش‌های دیگر را برای فشار به مردم ایران امتحان کردند و پاسخی از آن‌ها نیافته‌اند، حال که از طریق مذاکره توانسته‌اند به یک راه‌حل برسند، از این نتیجه مذاکراتی استفاده کنند.

وی با تأکید بر این‌که ما باید هوشمندانه و هوشیارانه اقدامات طرف مقابل را رصد کنیم، گفت: باید اطمینان حاصل کنیم که طرف مقابل بویژه جناح‌هایی که به دنبال تنش و درگیری هستند، ‌قادر نباشند که اجرای برجام را با مشکل روبرو کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این‌که پرصد اقدامات طرف مقابل در هیأت نظارت بر برجام انجام خواهد شد افزود: ان‌شاءالله ما نیز در خدمت این هیأت هستیم و هر کجا که لازم باشد پیگیری‌های مورد نیاز را انجام خواهیم داد.

وزیر امور خارجه همچنین به مهمترین خاطره خود از مذاکرات هسته‌ای اشاره و خاطرنشان کرد: مهمترین خاطره‌ای که همه ما داریم، میزان همدلی و همبستگی اعضای شرکت کننده در مذاکرات است. این افتخار نصیب من شد که با دوستانی در این مذاکرات همکاری داشته باشم که همه فقط برای اعتلای نام ایران و کمک به بهبود شرایط کشور و مردم در این صحنه حضور پیدا کرده بودند.

ظریف گفت: از همه کسانی که در این مذاکرات حضور داشتند تقدیر و از آن‌هایی که امروز شاهد حضورشان در این جمع نیستیم هم تشکر می‌کنم. همچنین از آقای رئیس جمهور که بیشترین حمایت‌ها را از تیم مذاکره کننده داشت و نیز مقام معظم رهبری که ما همواره وام‌دار حمایت‌ها و هدایت‌های ایشان هستیم تشکر و قدردانی می‌کنم.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

جدیدترین
پر بازدیدترین
نظرسنجی
 • طراحی سایت را چگونه ارزیابی می کنید

  • خیلی خوب (71%)
  • خوب (24%)
  • ضعیف (3%)
  • متوسط (2%)

  جمع آرا: 505

  Loading ... Loading ...